#49. Boys from Hell - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kiedy w grę wchodzą gorące uczucia, równie parne co teksańskie noce, nie liczą się konwenanse, lecz to, co jest sensem naszego życia.
Do małego miasteczka w Teksasie powraca osiemnastoletnia Anna – córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywająca w oddalonych od domu szkołach z internatem. Wkrótce spotyka na swojej drodze starszego od niej Jaxa – szefa motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osieroconego w wieku sześciu lat opiekuna rodziny. Młodzi kochankowie, oszołomieni namiętnością, początkowo nie dostrzegają chmur gromadzących się na horyzoncie…
Czy siła miłości pokona dzielące ich granice i pozwoli na spełnienie marzeń? 


Powiało znajomym, prawda?
Myślę, że to nie będzie nadużycie, jeśli napiszę, że tym razem pani Agnieszka Lingas-Łoniewska znów wzięła na tapet mocno wyświechtany już schemat pod tytułem „księżniczka & bad boy”, ale uwierzcie mi, wyczarowała z niego czytelniczą petardę, która usatysfakcjonowała szerokie grono wiernych czytelników jej twórczości i świetną, jak zwykle pełną emocji historię nie tylko o miłości. Osobiście wychodzę z założenia, że nieważne jest powielanie po raz enty tego samego schematu, ale rozbudzenie najodleglejszych krańców kreatywności, ciekawy pomysł na samą fabułę i konsekwentna jego realizacja. Tutaj to mamy. Ale to tylko moje subiektywne spojrzenie na sprawę.

Ona – to Anna Scott, córka burmistrza, od dziecka przygotowywana do odgrywania głównej roli w wielkim politycznym spektaklu swojego ojca, który zaplanował jej życie już od kołyski, ale też niepokorna i osamotniona młodziutka dziewczyna, z przepełnionym ciepłem i miłością sercem, mająca dość życia w złotej klatce, gdzie nic, nigdy nie zależy od niej.
I on – Jax Cunnam, harleyowiec będący obiektem westchnień całej żeńskiej populacji małego, teksańskiego miasteczka, budzący respekt przywódca motocyklowego gangu i operatywny biznesmen, choć z drugiej, tej bardziej ukrytej pod skórzanym odzieniem, strony to kochający brat, oddany wujek i wrażliwy młody człowiek, który miał za sobą ciężkie przeżycia, a mimo to nie załamał się i nie zszedł na złą drogę.
Dzieli ich wszystko – wiek, środowisko, w którym żyją, styl życia i priorytety, ale połączy coś, co nigdy nie powinno się było wydarzyć, uczucie tak silne, prawdziwe i głębokie, że ma moc spełniania marzeń. Jednak czy Annie i Jaxowi będzie dane się o tym przekonać? Tego już musicie dowiedzieć się sami. 

„Już nigdy nie będziesz sama, bo masz mnie w swoim sercu, a ja mam ciebie. Jesteś moją najjaśniejszą gwiazdą, pamiętasz? Rozświetliłaś moje życie i już nigdy nikt nie zgasi tego światła, moja maleńka. Bo ty jesteś dla mnie, a ja dla ciebie, moja mała Anno.”

Boys from Hell to wbrew pozorom i dość sugestywnej informacji na tylnej okładce, nie jest tylko romans, przepełniony erotycznymi grami pomiędzy oszołomionymi namiętnością kochankami, czy czułymi wyznaniami, choć i tego czytelnikom nie brakuje. Wszystko jednak z rozsądkiem i w zrównoważonych proporcjach, dzięki czemu powieści daleko do mdławego love story.
Agnieszka Lingas-Łoniewska przyzwyczaiła już swoich czytelników do tego, że składając w ich ręce swoje książki zawsze opowiada w nich emocjonujące historie O CZYMŚ. Tym razem wśród miłosnych uniesień, romantycznych scenerii i żarzącego się między bohaterami pożądania, nie zabrakło tego, co ważne i tak bardzo życiowe. Po raz kolejny damy się wmanewrować w opowieść, gdzie swoje miejsce znajdą poważne tematy, wewnętrzne dylematy, podłe intrygi oraz trudne decyzje, które zaważą na przyszłości wielu istnień. Kwintesencją autentyczności, którą wielu czytelników tak bardzo ceni, z pewnością okażą się być po ludzku wykreowani bohaterowie. Tacy z głęboko skrywanymi kompleksami i słabościami, tacy, którzy się złoszczą, tupią nogą, irytują, krzyczą i popełniają błędy, a potem mają odwagę się z nich uczyć i wyciągać wnioski. 
A to wszystko, jak zwykle, opowiedziane soczystym i lekkim w odbiorze językiem, gdzie między słowami wyraźnie przedzierać się będzie charakterystyczna dla twórczości Autorki, wrażliwość. Choć to bez wątpienia dzięki niej historie wychodzące spod pióra pani Agnieszki są tak emocjonalne i trafiają prosto do serc czytelników, to niestety bywają momenty, kiedy nie da się ukryć tej kobiecej natury w męskich  stwierdzeniach, czy przemyśleniach. Ten szczegół nie jest jednak czymś, co definitywnie odbiera radość z lektury, czy zakłóca ogólny odbiór, więc tę kwestię pozostawiam już od Waszej indywidualnej oceny.  

„Czasem człowiek musi przebiec piekło, żeby dostać się do bezpiecznego i szczęśliwego miejsca.”


Boys from Hell to po prostu kolejna świetna powieść, w której Autorka ma do powiedzenia coś więcej, niż tylko wtajemniczyć czytelników w miłosne zawirowania młodych kochanków. Historia Anny i Jaxa to poruszająca i dopracowana opowieść o nieidealnym świecie dwójki ludzi, których ścieżki pewnego dnia się przecinają, po to by przez chwilę poprowadzić ich wspólną, pełną wybojów i potknięć, drogą zmierzającą w tym samym kierunku. Agnieszka Lingas-Łoniewska uprzytamnia nam, znaną wszystkim prawdę, że czasami po prostu trzeba się zatrzymać, stanąć na rozdrożu i obrać nowy kurs. Zawalczyć o siebie, wyrwać się ze złotej klatki i podążać za marzeniami, idąc według własnego kierunkowskazu, a nie według mapy, jaką wyrysował nam ktoś inny, nawet jeśli przyjdzie przejść przez piekło. Warto jednak pamiętać, że czasem tak wiele, z pozoru, różnych dróg, ostatecznie i tak prowadzi dokładnie w to samo miejsce. 
Jesteście pewnie ciekawi, czy Anna i Jax zmierzają w jednym kierunku i dokąd trafią? Przeczytajcie i przekonajcie się. Naprawdę warto! 

„- Już zawsze zostanę z tobą na małym, drewnianym pomoście, miliony lat świetlnych stąd. Bo zawsze byłaś, jesteś i będziesz należała do mnie, a ja do ciebie, Anno. Bo pomimo, że zgubiłem się gdzieś po drodze, odnalazłem swoją najjaśniejszą gwiazdę. Ty nią jesteś. Nic tego nie zmieni... i nikt - dokończył i cicho zamknął drzwi.”


___________________________________________________
Agnieszka Lingas-Łoniewska, Boys from Hell, stron 308,
Wydawnictwo Novae Res, 2017


Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza